Zkušenosti s kraniosakrální terapií


Upozornění

Zde popsaná metoda v žádném případě nenahrazuje lékařskou pomoc, máte-li zdravotní potíže, obratťe se nejdříve na odbornou lékařskou pomoc. Kraniosakrální terapie je podpůrná technika, která nezaručuje odstranění zdravotních potíží a výsledky po terapii se mohou u různých klientů lišit.

1. Nespavost, vysoký stres – manager Petr L. – 32 let

K této terapii jsem se dostal tak, že mi přítelkyně koupila dárkový poukaz.
Již první sezení mě velice překvapilo tím, že jsem se hluboce zklidnil a trvalý tlak
na  hrudníku povolil. Po sezení jsem měl pocit, že po dlouhé době mohu klidně dýchat, lépe se mi přemýšlelo, neustálý „mumraj v hlavě“ zmizel. Na terapie docházím nadále jednou za dva týdny a po každém sezení  s terapeutkou rozebíráme změny, ke kterým dochází. Cítím se jednoznačně lépe a mohu tento způsob jen doporučit.

2. Skolióza páteře, senzibilní dívka Alenka P. – 15 let

K terapii mě přivedli rodiče, kvůli kratší noze a skolióze. Jak terapie probíhá, vnímám různé pocity, víření, vlnky a podobně. Občas usnu a pak se cítím jako vyměněná a přestanu se trápit různými věcmi a cítím se lépe. Po 10-ti sezeních se mi páteř srovnala, nohu mám lepší, ale kvůli rotaci pánve je ještě pořád o 1cm kratší. Na terapie docházím dál jednou za měsíc.

3. Plačící kojenec Andrejka – 3 měsíce – maminka Alice V.

Andrejka měla těžký porod, byla přidušená. Po porodu pořád plakala, stáčela očíčka a šilhala, zakláněla hlavičku a propínala celé tělíčko jakoby v křečích. Nejdříve jsem si myslela, že je to z bolení bříška, ale když jsem si v poradně povídala s ostatními maminkami, zjistila jsem, že to moje brečí opravdu nějak moc. Nevyspalá a unavená nakonec na radu mé kamarádky  lékařky jsem vyzkoušela zajít na kraniosakrální terapii. Musím říct, že se mi ulevilo a hlavně hned po prvním sezení Andrejka plakala mnohem méně a konečně spala
tři hodiny v kuse. Na terapii docházíme jednou za 10dnů. Jsem vděčná, že mi terapeutka vždy všechno vysvětlí, necítím se pak tak bezradně jako u lékaře, kde mám pocit, že se se mnou jedná jako s nemožnou osobou, která neumí utišit dítě.

4. Nespecifické strachy, fobie - Karel F. – 28 let

Na kraniosakrálni biodynamiku jsem narazil náhodou a rozhodl jsem se ji vyzkoušet. Terapeutka se mnou nejdříve vše probírala, řekla mi předem o každém kroku a průběhu celého sezení, což udrželo můj strach na uzdě. Navíc v průběhu, kdykoli můj strach zesílil, řekl jsem jí to a během půl minuty to odeznělo a rozpustilo se. Na terapii docházím pravidelně každé dva týdny, protože vidím u sebe velké pokroky. Cítím se ve svém životě mnohem lépe a doporučil jsem tato sezení i mým nejbližším.

5. Ztráta hybnosti nohou – (nohy neposlouchají) – Irena M. – 54 let

Dcera mi doporučila návštěvu u paní Moniky, jelikož jí zná z její přednáškové
činnosti. U lékařů mi nenašli žádné příčiny, proč nohy vypovídají službu.
Nejdříve se mně paní Monika vyptávala na mé potíže, pak nakreslila automatickou kresbou obrázek a společně jsme přišly na příčinu mých potíží. Je to k neuvěření, ale již po třetím sezení mě nohy opět začaly poslouchat a já si užívám výlety a procházky v lese. Na terapii ještě docházím asi tak jednou za měsíc.

6. Těžké migrény - Edita – 32 let

Původně jsem docházela na masáže, aby se uvolňovala má krční páteř, co bylo podle lékařů příčinou mých migrén. Masáže byly výborné a cítila jsem uvolnění, přesto na migrény nijak zvlášť nezabíraly. Na radu masérky jsem tedy vyzkoušela kraniosakrální biodynamiku. Nic zvláštního jsem v průběhu terapie nevnímala, trochu jsem usnula a po skončení jsem se cítila hodně ospalá a malátná. Příjemným překvapením však bylo, že následující migrenózní záchvat byl o polovinu slabší a kratší - předplatila jsem si tedy deset sezení.

7. Astma, alergie kompenzované kortikoidy ve sprejích – Veronika – 20 let

Sezení jsem jako dárek dostala od rodičů. Má nemoc mě hodně zatěžuje, často se necítím dobře. Měla jsem velmi dobrý pocit, že jsme si nejdříve povídaly o mých potížích, bylo mi vše vysvětleno předem. Taky pro mě bylo fajn, že jsem mohla v průběhu terapie s terapeutkou povídat o tom, co vnímám – a bylo toho hodně. Hned po prvním sezení jsem mohla lépe dýchat, jakoby mé plíce měly mnohem více prostoru. Po dlouhé době jsem si nemusela večer vzít sprej na noc a spala jsem hlubokým spánkem. Každé sezení je úplně jiné a těším se na něj.